Wynik badania ojcostwa opartego na analizie mikrośladu jest tak samo pewny, jak w przypadku, gdy do testu z wykorzystaniem standardowych wymazów.
Mikroślady, które można wykorzystać w teście na ojcostwo
Przedmioty, które mogą zostać włączone do badania ojcostwa w charakterze mikrośladu to:
szczoteczka do zębów, maszynka do golenia, włosy wyrwane z cebulkami, patyczek z woskowiną uszną, chusteczka z katarem, podpaska, tampon, wypalony papieros, guma do żucia, szklanka, sztućce, kubek i inne.
Posiadasz inne próbki niż wymienione powyżej. Skontaktuj się z nami, a my powiemy ci czy nadadzą się do badania.
Jak przygotować mikroślady do wysyłki?
Aby nie zanieczyścić mikrośladów własnym DNA, przed ich zebraniem najlepiej włożyć jednorazowe, sterylne rękawiczki. W razie ich braku nie należy dotykać rękami miejsc, w których potencjalnie znajduje się DNA. W przypadku szczoteczki do zębów tym miejscem będzie jej główka, w przypadku włosów, cebulki, a w przypadku patyczka do czyszczenia uszu bawełniana nasadka z woskowiną.
Żeby nie dopuścić do zapleśnienia mikrośladów mokre próbki należy przed wysyłką pozostawić do wyschnięcia. Mikroślady powinny być przechowywane w suchym zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej. Promienie UV działa negatywnie na DNA i może spowodować jego degenerację. Mikroślady można zapakować w czystą, papierową kopertę, suchym woreczku lub zamykanym kubeczku na mocz. Mikroślady są materiałami trwałymi. Z powodzeniem będą się nadawały nawet po kilkudniowym transporcie. Dlatego mogą być nadsyłane również z zagranicy.